PIXLUM LED
Žvaigždėtas Dangus
Dažniausiai užduodami klausimai apie PIXLUM® LED žvaigždėtą dangų

Abiejų tipų plokščių viduje yra elektrai laidūs sluoksniai. Putplasčio plokštė sudaryta iš 5, gipso plokštė –  6 sluoksnių.
Kalbant apie putplasčio plokštę, du išoriniai ir vidurinis sluoksniai gaminami iš izoliuojančio polistireninio putplasčio. Tarp jų įterpiamos dvi, elektrai laidžios aliuminio folijos, prijungtos prie transformatoriaus. Galima įsivaizduoti, kad šie sluoksniai yra nuolat teigiami arba neigiami, kol maitinami nuolatinės srovės tvarkykle ar akumuliatoriaus bloku. Žinoma, naudojant kintamosios srovės transformatorių, poliškumas keičiasi. Tokiu atveju, putplasčio plokštėje galima įrengti lemputes iš abiejų pusių.
PIXLUM® putplasčio plokštė tradiciškai naudojama dekoratyviniais tikslais. Taip pat ji tinka kaip žvaigždėto dangaus pagrindas zonose, kuriose nesvarbi padidinta priešgaisrinė apsauga.
Priešgaisrinės apsaugos sumetimais, gipso plokštės matomoje pusėje yra 5 mm storio gipso kartono sluoksnis, todėl polistireninio putplasčio sluoksnis yra šiek tiek plonesnis, tai yra, tik 2 mm. Šioje plokštėje šviesos elementai gali būti smeigiami tik iš vienos pusės. Be pranašumų, susijusių su priešgaisrine apsauga, apdaila gipso kartono danga suteikia galimybę naudoti plokštę ant sienos arba po dekoratyvine sienų danga, nes jos paviršius yra kietesnis. Naudojant šią plokštę, šviestuvai įterpiami PIXLUM® DOUBLE bei PIXLUM® PUSHLED įrankiais.
Dėl gipso kartono sluoksnio PIXLUM®  gipso plokštės yra labai gerai įvertintos statybinių medžiagų klasifikacijoje pagal DIN EN 12501-1, atsižvelgiant į atsparumą ugniai. Atlikus bandymus suteikta Europos B klasė s1 d0. Tai reiškia: *antipirenas; *nėra/beveik nėra dūmų; *nelašėtų/nekristų degančios dalys. Dėl šių savybių plokštes tinka montuoti viešos paskirties pastatuose. Abiejų tipų plokštės yra 2,2 cm storio, standartinio dydžio – 1,20×2,50 m.

Daugeliui PIXLUM® įrenginių puikiai tinka 70 W transformatorius, kuriuo elektra gali būti tiekiama iki 400 vnt. PIXLUM®  diodų. Šio kiekio užtektų sukurti žvaigždėtą dangų 13 m2 plote.
Diegimo metu visuomet reikia numatyti energijos atsargas. Saugumo sumetimais, rekomenduojama atmesti 30–50  proc. gamintojo siūlomo potencialo. Tai reiškia, kad panaudojama tik 50 proc., daugiausia – 70 proc. transformatoriaus galios. Toks sprendimas yra logiškas, nes planuojant apšvietimo sistemą niekada negalite tiksliai žinoti, ar ateityje norėsite daugiau apšvietimo elementų, nei pirminiame projekte.
Ypač svarbu atkreipti dėmesį, ar  PIXLUM® LED diodai derinami kartu su PIXLUM® lemputėmis (GALET). Pastarosiose sumontuotos standartinės LED lemputės, kurioms reikia kelių vatų galios. Naudojant kelias PIXLUM® lemputes, transformatoriaus veikimo ribas pasieksite greičiau, palyginti su PIXLUM® diodais.
Jei nepakanka 70 W transformatoriaus, galima naudoti 150 W galios transformatorių arba įdiegti antrą grandinę su papildomu 70 W transformatoriumi.

Draudžiama jungti daugiau nei 7 plokštes iš eilės nuo jungties iki transformatoriaus. Plokščių dydis neturi reikšmės, nors atskiri vienetai neturi būti siauresni nei 10 cm. Bendras ilgis nustatomas pridedant atskirų jungčių kabelių ilgį (PIXLUM® jungiamasis ir PIXLUM® pajungimo kabeliai). Jis negali viršyti 2,70 m. Plokščių aliuminio folija beveik neturi elektros varžos, tačiau kabeliai turi, nes jų skersmuo yra mažas – 2,5 mm2. Jei plokštėje, esančioje toliausiai nuo transformatoriaus, įvyksta trumpasis jungimas, transformatorius gali jį aptikti ir automatiškai išsijungti.
Daug daugiau PIXLUM® plokščių galima sukomponuoti ne jungiant jas vieną su kita, o pastatant medinę konstrukciją.
Ar galima įrengti PIXLUM® žvaigždėtą dangų drėgnose patalpose?
Taip. PIXLUM® plokštes ir LED šviestuvus galima montuoti drėgnose patalpose, pavyzdžiui, vonios kambariuose, saunose, vidaus baseinuose, SPA ir pan. Tam puikiai tinka PIXLUM®  putplasčio plokštė, nes ji pasižymi vandenį atstumiančiu efektu. Taip pat galima naudoti PIXLUM®  gipso plokštes, tačiau jas reikia gruntuoti vandeniui atspariais dažais, kad matomoje pusėje esantis kartonas nesugertų drėgmės. Šios taisyklės taikomos vietoms, kurios turi sąlytį su tekančiu vandeniu, purslais, garais ir kondensatu.

PIXLUM® varžtai naudojami, norint PIXLUM® plokštes pritvirtinti prie kietų paviršių, tokių kaip betonas ar mūras, taip pat plokštes tvirtinant prie aliuminio profilių. Įprastų varžtų be izoliacinio kaiščio niekada negalima naudoti, priešingu atveju, palietus abi PIXLUM® grandinių plokščių laidininkų folijas gali įvykti trumpas sujungimas. PIXLUM® varžtai yra izoliuoti specialia danga, todėl galima naudoti be kaiščių įsukant juos tiesiai per PIXLUM® plokštę.
PIXLUM®  plokštes galima klijuoti, tačiau tik naudojant klijus be tirpiklių, kurie nepažeidžia polistireninio putplasčio. Saugumo sumetimais, gamintojas visada rekomenduoja plokštes pritvirtinti keliais papildomais varžtais. Tokiu būdu užtikrinamas geresnis plokščių sujungimas su pagrindu, atskiri plokštės sluoksniai apsaugomi nuo subyrėjimo. Tai ypač aktualu naudojant PIXLUM® gipso plokštes.

Gamintojai tiekia tiek šaltai, tiek šiltai baltus LED diodus. Abiejų tipų diodai yra trijų skirtingų šviesos intensyvumų – silpno, vidutinio, ryškaus. Tokiu būdu sukuriamas tikroviškesnis žvaigždėto dangaus įspūdis. Galima derinti tarpusavyje šaltai ir šiltai baltus diodus. Natūraliai giedrame naktiniame danguje žiba melsvai baltos žvaigždės, o tai atitinką šaltą baltą šviesą. Kai dangus debesuotas, šviesos įgauna gelsvai baltą atspalvį. Pasirinkimą lemia asmeninis skonis ir norimas rezultatas, taip pat erdvė, kurioje įrengiamas žvaigždėtas dangus.
Taip pat galima rinktis diodus iš 6 skirtingų spalvų: raudonos, auksinės, geltonos, žalios, mėlynos ir violetinės. Jie yra tik vieno šviesos intensyvumo. Šie spalvoti diodai daugiausia naudojami interjero dekoracijoms ir reklamoms.

1 m2 plotui rekomenduojama naudoti ne mažiau, kaip 30 vnt. skirtingų galingumų PIXLUM®  LED diodų, kad būtų sukuriamas jaukus žvaigždėto dangaus įspūdis. Įrengiant nedidelį plotą (iki 10 m2), į kvadratinį metrą rekomenduojama įterpti kelis papildomus šviestuvus. Sprendimas dėl PIXLUM® LED diodų tankio priklauso nuo individualaus įsivaizdavimo ir aplinkos, kurioje montuojamas apšvietimas.

Scroll to Top

Noras kurti ypatingą, inovatyvų ir aktualias interjero tendencijas atitinkantį apšvietimą pastūmėjo „Nanosky“ komandą dalintis savo žiniomis bei patirtimi su kitais žmonėmis.

© 2023 NANOSKY, Visos teisės saugomos.